Az időbeliség, a manifesztáció és a hit kapcsolata

manifesztáció

Amikor szeretnénk, hogy egy személy, egy lehetőség, egy tárgy vagy valamilyen számunkra fontos dolog megjelenjen az életünkben, akkor elképzeljük, hogy milyen legyen, milyen tulajdonságokkal rendelkezzen, hogyan fogjuk érezni magunkat, mit fogunk tenni, amikor már az életünk részét képezi.

A manifesztáció menete leegyszerűsítve így néz ki:

  1. először elképzeljük kit vagy mit szeretnénk, hogy megjelenjen az életünkben
  2. majd elkezdünk utánajárni, hogyan néz ki, milyen tulajdonságai vannak a személynek vagy dolognak, amit elképzeltünk
  3. ezután elengedjük a képet, amit megalkottunk és rábízzuk magunkat az angyalokra azért, hogy segítsenek megvalósítani ezt a képet
  4. végül megjelenik az életünkben a vágyainkban szereplő személy, lehetőség, tárgy vagy bármi más, amit elképzeltünk.
Jegyzetelés

Az angyalok már előttünk tudják, mit fogunk kérni, de nekünk is bele kell tennünk magunkat a folyamatba. Vagyis a magunk részét nem hagyhatjuk ki.

A probléma általában az időbeliséggel és az elengedéssel van (3. pont). Mindent azonnal szeretnénk, ha ott lenne az életünkben – pl. egy párkapcsolat.

Mindenre meg kell érnünk.

Többször tapasztalhatjuk az életünk folyamán, hogy azonnal megkapjuk, amit akarunk, de vannak területek, ahol változásra is szükség lehet. Mint például úgy jelenjen meg a vágyott személy vagy dolog az életünkben, ahogy szeretnénk, vagy ahogy nekünk a legjobb. Az angyalok szeretettel fordulnak felénk. Ezért úgy fogják intézni az eseményeket, hogy tényleg a számunkra lehető legjobb formában és időben érkezzenek meg az életünkbe.

Előfordulhat, hogy személyiségünkben fejlődnünk kell ahhoz, hogy abban a minőségben tudjuk a későbbiekben élni az életünket, ahogy elképzeltük.

Például egy boldog párkapcsolatra vágyunk, ami a szereteten, a kölcsönös tiszteleten és hasonló értékrenden alapul a társunkkal. Ha nincs bennünk szeretet, akkor nem tudunk miből adni. Így másik személytől vesszük el az energiát, vagy tőle várjuk el, hogy kiegészítsen minket.

Szerencsés, ha felismerjük, hogy először magunkon kell dolgozni ahhoz, hogy a későbbiekben egy tényleg boldog kapcsolatban tudjunk élni. A személyes átalakulásunk, ami azzal jár, hogy letesszük a minket már nem szolgáló régi gondolatokat, sémákat, „időbe” telhet. De akár egy pillanat is lehet, ha arra készen állunk.

Az is lehetséges, hogy a leendő társunk nincs még megérve a kapcsolatra és neki kell változnia ahhoz, hogy találkozni tudjunk. Erről legtöbbször nincs információnk, hiszen lehet, hogy nem ismerjük még, ezért türelemmel kell lennünk, hogy készen álljon a kettőnk kapcsolatára.

Amit tehetünk, hogy bíznunk kell a belső vezetőnkben, aki segít minket és el kell engednünk azt az elvárást, hogy mindent azonnal akarunk.

Manifesztálni csak úgy tudunk, ha szívből indítjuk a kívánságot. A szív energiája vonzza be a vágyott személyt, eseményt, tárgyat stb. az életünkbe.

Teljes szívvel kell hinnünk a vágyunk megvalósulásában.

Töretlenül hinnünk kell abban, hogy minden és mindenki, ami és aki az életünk része kell legyen a részese lesz.

Ha csak fél szívvel és ego által kapcsolódunk a folyamatba, kétségeink vannak. Nem biztos, hogy sikerül, vagy úgy sikerül a manifesztáció, ahogy eredetileg elképzeltük.

manifesztáció

Lélekközpont5555

További bejegyzések

ujjászületés

A keresztre feszítés és az újjászületés misztériuma

A bűnös és megtisztult ember közötti különbség az önfejlesztés kezdetén rejlik. A megtisztulás belső átalakulás és szívbéli megértés eredménye, amely új nézőpontot ad önmagunkról, Istenről és a világról. Jézus keresztre feszítése az újjászületést jelképezi, ami boldogabb, szeretetteljesebb élethez vezethet – rajtunk múlik.

Tovább olvasom
Kovász

Kovász: egy félreértett jelkép

A kovász a fejlődés és átalakulás szimbóluma a Bibliában. A kivonuláskor a kovásztalan kenyér az isteni utasítások betartását jelképezi. Jézus tanításaiban a kovász az emberi növekedést és közösségi összetartást szimbolizál, de óv a hamis tanításoktól. Pál apostol szerint a múlt félreértéseit el kell hagyni a tiszta alapokért. A kovász emlékeztet hagyományainkra és az igaz útra Istenhez.

Tovább olvasom
Valóság

Valóság érzékelése

A valóságot gyakran csak részleteiben érzékeljük. Az elefánt és a vak mesterek története rámutat arra, hogy a teljes kép megismerése mélyebb vizsgálódást igényel.

Tovább olvasom