Szabadság spirituális értelemben

Néhány példa, hogyan érhetjük el, hogy nagyobb szabadság legyen az életünkben

Mi teremtjük meg a magunk valóságát

Amit most itt, a Földön látunk magunk körül – mint harag, félelem, becsapás stb – mind egy nagy illúzió része. Egy program, ha úgy tetszik, melyet mi, emberek működtetünk. Mi alakítjuk a környezetünket a döntéseinkkel. Teremthetünk egy nyugodt, szép világot, mely, tiszta, csendes, tápláló, vagy teremthetjük az ellenkezőjét is. Rajtunk áll. A világ visszatükrözi ránk, amit közvetítünk felé. Például, ha szeretetet mutatunk mások felé, akkor nagy eséllyel szeretetet kapunk vissza.

A tudásért meg kell küzdeni

Az információ, a tudás szabadságot, nyugalmat ad. A (belső) béke a tudás által érhető el, így elkerülhetjük, hogy konfliktusban legyünk önmagukkal és másokkal. A tudás megértést ad másokkal szemben, jobban megérthetjük a cselekedeteik mozgatórugóit. Nem elég csak elméleti tudásra szert tenni, a gyakorlatban kell alkalmazni a tapasztalatainkat.

A nem-ragaszkodás által engedjük az események természetes folyását

Ember tervez, Isten végez – tartja a közmondás. Minden vég valami újnak is a kezdete egyben. El kell engedni mindent, ami már nem szolgál minket. Még ha kellemetlen is, engedni kell a folyamatot. Ez lehet az alapja egy új, szabadabb/boldogabb életnek.

A tapasztalatszerzés elengedhetetlen a megismeréshez

Önmagunk megismerése elengedhetetlen, hiszen enélkül hogyan tudnánk, hogy mire vagy kire van szükségünk az életünkben? Hogyan tudnánk kijelenteni valamiről vagy valakiről egészen biztosan, hogy ilyen vagy olyan? Amint kinyilvánítjuk az érzelmeinket, valóságossá válnak a tapasztalataink.

Hit által teremtünk

Kulcskérdés, hogy mi játszódik le előre a gondolatunkban, mivel a gondolatnak teremtő ereje van (minden energia, a gondolat is). De hit nélkül kérni olyan, mintha vizualizálnánk egy idegen nyelvet, amit nem értünk. Értelmetlen az egész. Önmagukban kell felismernünk a lehetőségeinket. Ehhez kell levetnünk a korlátozó hitrendszereinket.

Hitrendszerek

Amikor kellemetlenül érezzük magunkat egy eseménytől/emberi viselkedéstől stb., akkor megszorítva, érzékennyé téve, idegesen, feszengve próbálunk kiszabadulni a helyzetből, de így valószínűleg nem sikerül. Amikor megnyugszunk, befelé figyelünk, veszünk néhány mély lélegzetet és elengedjük magunkat, akkor szabadulhatunk ettől a kellemetlen érzéstől. A kötelek, melyeket ilyenkor érzünk, maguktól lehullanak.  Az ellenállás tesz minket feszültté ebben a helyzetben, de ha megnyugszunk, át tudjuk lépni a hiedelmeink korlátait – melyek elhitetik velünk, hogy nem tudjuk megoldani az adott helyeztet.

Egységben az erő

Elfogadni önmagunkat és másokat, és a szívünk hangját meghallva, szeretettel kapcsolódni – az összetartozás érzése útján az egység élményét nyújthatja.

Lélekközpont5555

További bejegyzések

ujjászületés

A keresztre feszítés és az újjászületés misztériuma

A bűnös és megtisztult ember közötti különbség az önfejlesztés kezdetén rejlik. A megtisztulás belső átalakulás és szívbéli megértés eredménye, amely új nézőpontot ad önmagunkról, Istenről és a világról. Jézus keresztre feszítése az újjászületést jelképezi, ami boldogabb, szeretetteljesebb élethez vezethet – rajtunk múlik.

Tovább olvasom

Az illúzió ereje

Az illúzió felismerése és elengedése spirituális utunk része. Az önismeret és a valóság elfogadása által szabadabbá és boldogabbá válhatunk.

Tovább olvasom
A spirituális szolgálat útja

A spirituális szolgálat útja, a 4 lépcsőfok

Hogyan válik az önérdekből fakadó szolgálat tiszta szeretetté és valódi harmóniává? Lépésről lépésre megismerheted az utat, amelyben a segítés nemcsak másoknak, hanem önmagadnak is kiteljesedést hoz. Olvasd el, hogyan válhatsz önmagad legjobb verziójává!

Tovább olvasom