Hogyan találjuk meg a számunkra legmegfelelőbb tanítót?
Aki keresi a megoldást az élete egyes kérdéseire eldöntheti szabadon, hogy mely út és tanítás/tanító, amit szeretne követni. A választási lehetőség széles skálán mozog. Ösztönösen azt választjuk, aki/ami a legközelebb áll a személyiségünkhöz. A keresgélés eredményeképpen elvégzünk tanfolyamokat, elolvasunk könyveket, megnézünk filmeket, melyek elindíthatnak bennünk egyfajta személyiség fejlődést. Később egyre magabiztosabban tudjuk kiválasztani a nekünk leginkább megfelelőt. De ez azzal is jár, hogy tévedhetünk egy-egy tanítással/tanítóval kapcsolatban, rájöhetünk, hogy nem a nekünk megfelelő irányba visz, amit tanulunk, de ez rendben van, hiszen a tanulási folyamat része.
Nagyon sokan szeretnének segíteni másoknak, megmutatják magukat és azt az utat, mely nekik is segített a fejlődésben. A tanulás sohasem fejeződik be. Mindenki tart valahol az egyéni fejlődés útján, és ennek megfelelően tud és képes segíteni másoknak. Fontos, hogy hiteles legyen a tanító, vagyis, hogy az élete tükrözze mindazt, amit tanít.
De honnan tudhatjuk, hogy az a tanítás, amelyet kiválasztottunk, az jó nekünk és oda jutunk általa, ahova szeretnénk? Azaz, hogy fejlődünk, változunk, ezáltal pedig egyre jobban érezzük magunkat, boldogabbak, kiegyensúlyozottabbak vagyunk.
Hallgass a szívedre: Hogyan találjunk hiteles tanítót a káoszban?
Hagyják Fentről, hogy sok tanító és sokféle tanítás legyen, hiszen az is egy feladat, hogy kiutat találjunk a minket körülvevő káoszból, ehhez pedig jól kell választanunk.
„Jól csak a szívével lát az ember….” – Antoine de Saint-Exupéry szavait felhasználva A kis herceg c. könyvéből azt mondhatjuk, hogy úgy tudunk helyesen tanítót vagy tanítást választani, ha befelé – a szívünkre helyezve a hangsúlyt – figyelünk.
Mindig csak egy kis részét fedhetjük fel a nagy egésznek, de ez segít minket a saját, egyéni fejlődésünkben.
Azért nem tudhatjuk meg a teljes igazságot egyszerre, mert akkor nem tudnánk fejlődni. Amikor hézagokat fedezünk fel egy-egy tanításban, akkor elkezdünk keresni, kutatni és egy újabb részlet kerül a helyére. Együttes munkával tanulhatunk, tapasztalhatunk, változhatunk.
Például a szövegek nem véletlenül nem kapcsolódnak össze a Bibliában. A hiányosságok a szövegben fejlődési lehetőségek, vagyis, ha valaki megfejt egy-egy részt, akkor a spirituális útján haladhat tovább és ezzel segíthet másoknak.
Szívünkre figyelve kiutat találhatunk a minket körül vevő káoszból.
A tudás segít felemelkedni. Ha keressük a válaszokat, megtaláljuk. Minden, ami körülöttünk van egy olyan program, amiből leginkább a káoszt látjuk jelenleg, mely egyre nagyobb lesz, de mindig lesz ott fény (remény), ami szintén növekszik. Az egyes emberekben is.